Sosyal Demokrat dünyada yeni bir fikir dergisi:
İKİNCİ YÜZYIL Dergisi, Cumhuriyet Halk Partisi’nin geçtiğimiz yıl yapılan olağan Kurultayı’nda bütün delegelerin oybirliği ile kabul edilen “İkinci Yüzyıla Çağrı Beyannamesi”nin temel yaklaşımlarını kamuoyuna taşımak, bu yaklaşımları farklı bakış açılarıyla tartışmak ve hayata geçmesine katkı sağlamak amacıyla yayın hayatına başladı.
Gazeteciliğin ve dergiciliğin büyük sıkıntılar yaşadığı, basılı siyasi dergilerin giderek “yok olmaya” yüz tuttuğu, düşünsel açılımların önemsizleştirilmeye çalışıldığı bir ortamda İKİNCİ YÜZYIL Dergisi, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılını demokrasiyle taçlandırabilmek için düşünsel açılımların, yeni fikirlerin önemine inandığı için yayına başladı. Aylık periyotlarla okuyucuyla buluşacak olan İKİNCİ YÜZYIL Dergisi’ne hem basılı haliyle, hem de dijital haliyle ulaşmak mümkün olacak.
İKİNCİ YÜZYIL Dergisi, CHP’nin geçmişte önemli izler bırakan “Halkçılık Programı, Dokuz Umde, 12 Temmuz Beyannamesi, İlk Hedefler Beyannamesi, Akgünlere” gibi belgelerinin günümüz koşullarındaki devamı niteliğinde olan “İkinci Yüzyıla Çağrı Beyannamesi”ni tartışmaya açıyor: Dergi her sayıda beyannamede 13 maddede ifade edilen temel görüşlerden birini gündeme taşıyacak…
CHP İstanbul Milletvekili Doç. Dr. Yunus Emre’nin yayın koordinatörü olduğu derginin Yayın Kurulu şu isimlerden oluşuyor: Alican Özer, Doç. Dr. Burak Cop, Dr. Düzgün Arslantaş, Ferhat Öz, Hüseyin Can Güner, Dr. Kerem Kılıçdaroğlu, Melih Morsünbül, Necdet Saraç, Doç. Dr Yunus Emre.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: